Volkieland
Facebook Feed

6 days ago

Volkies Heidelberg

COVID 19 INTERVENSIES
LEERDER RADIO UITSENDINGS INTERVENSIE GEDURENDE DIE NASIONALE INPERKINGSPERIODE
See MoreSee Less

View on Facebook

My School

Doen aansoek vir jou MySchool MyVillage MyPlanet-kaart.
Dis gratis! Kry die kaart en begin om ‘n verskil te maak. Of skakel 0860 100 445 om aansoek te doen
MySchool_logo

VOLKIETROTS

 

 

 

LEERDERSAKE

5 Maart 2020

  • AKADEMIE
    Gr.11 Afrikaans mondeling 14:00 – 15:00
    Gr.12 LW skryf Departementele toets 14:00 – 15:00
    Gr.12 Wiskunde ekstra klas
  • ATLETIEK
    Oefening 15:00 – 16:30
  • NETBAL
    Oefening 15:00 – 17:00
  • HOKKIE
    Dogters oefening 15:00 – 17:00
  • RUGBY
    Oefening 15:00
  • SPORTUITSLAE WOENSDAG 4 MAART 2020
    Seunshokkie vs H/s Jeugland
    1ste span 10-0
    0/16’s wen 2-0

Woensdag, 4 Maart 2020

  • AKADEMIE
    Gr.12 Wiskunde ekstra klas 14:00 – 15:00
    Gr.8 Geskiedenis ekstra klas 14:00-14:45
    Gr.11 Loopbaan expo vertrek 07:30
  • ATLETIEK
    Oefening 15:00 – 16:30
  • NETBAL
    Oefening 15:00 – 17:00
  • SKAAK
    Oefening 18:00-20:00
  • HOKKIE
    Dogters oefening 15:00 – 17:00
    Seuns liga vs Jeugland (T)
  • RUGBY
    Oefening 15:00
  • GHOLF
    Oefening te Heidelberg Gholfklub 14:30

Maandag, 2 Maart 2020

  • AKADEMIE
    Gr.12 Wiskunde ekstra klas 06:45 – 07:30
    Gr.12 Wiskunde ekstra klas 14:00 – 15:00
    Gr.8 Geskiedenis ekstra klas 14:00 – 15:00
  • ATLETIEK
    Oefening 15:00 – 16:30
  • NETBAL
    0/14 – 0/18 Sedibeng Proewe te Vereeniging Gimnasium
    Oefening 15:00 – 17:00
  • HOKKIE
    Dogters oefening 15:00 – 17:00
    Seuns oefening 17:00 – 18:00
  • RUGBY
    Oefening 15:00
  • SPORTUITSLAE 28 – 29 FEBRUARIE 2020
    Rugby vs. H/s Lichtenburg
    14 A- verloor 0-54
    14 B- verloor 15-17
    15 A- wen 10-7
    15 B- verloor 0-43
    16 A- verloor 0-24
    16 B- verloor 5-46
    3de span verloor 0-53
    2de span verloor 17-57
    1ste span verloor 18-31
  • Netbal vs H/s Lichtenburg
    14 A- verloor 11-21
    14 B- gelykop 9-9
    15 A- wen 35-15
    15 B- wen 20-5
    16 A- verloor 12-15
    16 B verloor 5-16
    17 A- wen 18-6
    17 B- wen 18-3
    2de span wen 20-2
    1ste span verloor 23-26
  • Dogtershokkie vs Lichtenburg
    14 A- verloor 0-1
    14 B- wen 4-0
    15 A- verloor 1-6
    15 B- verloor 0-4
    16 A- verloor 0-3
    2de span verloor 0-2
    1ste span verloor 1-3
  • Seunshokkie
    1ste span verloor 2-3
    16’s verloor 1-3
  • Tennis
    Juniors verloor 30-33
    Seniors wen 40-23

Vrydag, 28 Februarie 2020

  • AKADEMIE
    Gr.11 Afrikaans mondeling 13:30 – 14:00
    Gr.10 – 12 LO – oopboektoets Maandag 2 Maart 2020
  • PUK-reeks
    Tennis-, en seunshokkie teen H/s Lichtenburg vertrek 10:00
  • GHOLF
    Oefening te Heidelberg Gholfklub om 14:00

Saterdag, 29 Februarie 2020

  • Netbal-, hokkie- en rugby teen H/s Lichtenburg. Busse vertrek 04:00 vanaf teerblad.

Donderdag, 27 Februarie 2020

  • AKADEMIE
    Gr.12 mondeling 14:00 – 15:00
    Gr.11 Mondeling 14:00 – 15:00
    Gr.12 Wiskunde ekstra klas 14:00 – 15;00
  • ATLETIEK
    Oefening 15:00 – 16:30
  • NETBAL
    Oefening 15:00 – 17:00
  • HOKKIE
    Dogters oefening 15:00 – 17:00
  • RUGBY
    Oefening 15:00

Woensdag, 26 Februarie 2020

  • ATLETIEK
    Oefening 15:00 – 16:30
  • NETBAL
    Oefening 15:00 – 17:00
  • SKAAK
    Oefening 18:00 – 20:00
  • HOKKIE
    Dogters oefening 15:00 – 17:00
    Seuns oefening 17:00 – 18:00
  • RUGBY
    Oefening 15:00
  • GHOLF
    Oefening 14:30 te Heidelberg Gholfklub

25 Februarie 2020

  • BL TUSSENVERKIESING OM 18:00 IN SKOOLSAAL
  • AKADEMIE
    Gr.12 Afrikaans Mondeling 14:00 – 15:00
    Gr.9 LO take moet ingehandig word by Me. T. van Schalkwyk
    Gr.10 Wiskunde ekstra klas 14:15 – 15:00
    Gr.11 Wiskunde ekstra klas 14:00 – 15:00
  • ATLETIEK
    Oefening 15:00 – 16:30
  • NETBAL
    D7- proewe (0/14 – 0/18) te Vereeniging Gimnasium om 14:00 – vertrek 13:00
  • SWEM
    Interhoër vertrek om 15:00
  • HOKKIE
    Dogters oefening 15:00 – 17:00
  • RUGBY
    Oefening 15:00

24 Februarie 2020

  • AKADEMIE
    Gr.12 Afrikaans mondeling (per afspraak) 14:00-15:00
    Gr.12 Wiskunde ekstra klas 06:45-07:30
    Gr.12 Wiskunde ekstra klas 14:00 – 15:00
    Admaths toetse 17:00-18:00
  • ALGEMEEN
    BL tussenverkiesing Dinsdag 25 Februarie 2020 om 18:00 in skoolsaal.
  • ATLETIEK
    Oefening 15:00 – 16:30
  • NETBAL
    Oefening 15:00 – 17:00
  • SWEM
    Swembad is gesluit tot verdere kennisgewing vir herstelwerk.
  • HOKKIE
    Dogters oefening 15:00 – 17:00
    Seuns oefening 17:00 – 18:00
  • RUGBY
    Oefening 15:00

20 Februarie 2020

  • AKADEMIE
    Gr.11 Afrikaans mondeling (per afspraak) 14:00-15:00
    Gr. 11 Wiskunde ekstra klas 14:00-15:00
    Gr. 12 Afrikaans mondeling 14:00-15:00
  • ALGEMEEN
    Gr.9 aanlegtoetse tot 14:00
  • VRIENDSKAPLIKE WEDSTRYDE TEEN POTCH VOLKIES 21 FEBRUARIE (KLEINER SPORTSOORTE: Seunshokkie, skaak en tennis) vertrek 11:00
  • ATLETIEK
    Oefening 15:00 – 16:30
    NEEM KENNIS: BUS VERTREK VIR D7- ATLETIEK (21 FEBRUARIE 2020) OM 06:30
  • NETBAL
    Oefening 15:00 – 17:00
  • SWEM
    Swembad is gesluit tot verdere kennisgewing vir herstelwerk.
  • HOKKIE
    Dogters oefening 15:00 – 17:00
  • RUGBY
    Oefening 15:00

19 Februarie 2020

  • AKADEMIE
    Gr.12 Afrikaans mondeling 14:00 – 15:00
    Gr.12 Wiskunde ekstra klas 06:45 – 07:30
    Gr.12 Wiskunde bykomende klas 14:00 – 15:00
  • ATLETIEK
    Oefening 15:00 – 16:30
  • NETBAL
    Oefening 15:00 – 17:00
  • SWEM
    Swembad is gesluit tot verdere kennisgewing vir herstelwerk.
  • HOKKIE
    Dogters oefening 15:00 – 17:00
    Seuns oefening 17:00 – 18:00
  • RUGBY
    Oefening 15:00
  • SKAAK
    Oefening 18:00 – 20:00
  • GHOLF
    Oefening 14:30 te Heidelberg Gholfklub

18 Februarie 2020

  • AKADEMIE
    Gr.12 Afrikaans mondeling 14:00 – 15:00 (per afspraak)
    Gr.10 Wiskunde ekstra klas 14:15 – 15:00
    Gr.11 Wiskunde ekstra klas 14:00 – 15:00
    Gr.11 Geografie kaartwerk ekstra klas
  • KULTUUR
    Kooroefening 18:00 – 20:15
  • ATLETIEK
    Oefening om 15:00
  • NETBAL
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 15:00 – 17:00
  • SWEM
    Gala te Boksburg Noord
  • HOKKIE
    Dogters oefening vir alle ouderdomsgroepe 15:00 – 17:00
  • RUGBY
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 15:00

17 Februarie 2020

  • AKADEMIE
    Gr. 12 Afrikaans mondeling per afspraak 14:00-15:00
    Gr.12 Wiskunde ekstra klas 14:00-15:00
  • ALGEMEEN
    BL tussenverkiesing Dinsdag, 25 Februarie 2020 in skoolsaal om 18:00
  • ATLETIEK
    Groter Heidelberg om 08:00 by HVH atletiekbane
  • NETBAL
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 15:00 – 17:00
  • SWEM
    Oefening 15:00-16:00
  • HOKKIE
    Dogters oefening vir alle ouderdomsgroepe 15:00 – 17:00
    Seuns oefening 17:00-18:00
  • RUGBY
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 15:00

SPORTUITSLAE 16 FEBRUARIE 2020
ATLETIEK
Volkskool eindig algeheel 5de uit 8 skole
Danielle Verwoerd word as beste senior middelafstand dogtersatleet aangewys
Jessica Wehmeyer word as beste veld(spronge) junior dogters atleet aangewys
Ruan Claassens word as senior Victor Ludorum aangewys
Baie geluk!

14-15 Februarie 2020

  • BELANGRIKE DATUMS
    Maandag 17 Februarie: Atletiek Groter Heidelberg
  • ALGEMEEN
    Geen leerder mag by swembad wees sonder volwasse toesig nie
    Dag 4 word Maandag herhaal
    Skool verdaag 12:00
  • ATLETIEK 15 Februarie
    Interhoër te H/s Rob Ferreira, Witrivier. Bus vertrek 12:00
  • GHOLF: 14 Februarie
    Oefening by Heidelberg Gholfklub om 14:00

13 Februarie 2020

  • AKADEMIE
    Gr.12 Afrikaans mondeling per afspraak
    Gr.11 Wiskunde ekstra klasse 14:00-15:00
  • ALGEMEEN
    Valentynsbal 18:00 in skoolsaal
  • ATLETIEK
    Oefening 15:00 – 16:30
    Langafstandoefening: Elmien 15:00 / André 16:00
  • NETBAL
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 16:00 – 18:00
  • SWEM
    Oefening 15:00-16:00
  • HOKKIE
    Dogters oefening vir alle ouderdomsgroepe 16:00 – 17:30
  • RUGBY
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 16:30
  • KRIEKET
    Finsbury reeks 1ste span vs KHS (tuis)

12 Februarie 2020

  • AKADEMIE
    Gr.12 Wiskunde bykomende klasse 14:00-15:00
  • KULTUUR
    ATKV redenaars skooluitdunne
  • ATLETIEK
    Oefening 15:00 – 16:30
    Langafstandoefening: Elmien 15:00 / André 16:00
  • NETBAL
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 16:00 – 18:00
  • SKAAK
    Oefening 18:00-20:00
  • SWEM
    Oefening 15:00-16:00
  • HOKKIE
    Dogters oefening vir alle ouderdomsgroepe 16:00 – 17:30
    Seunsoefening 17:30-18:30
  • RUGBY
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 16:30
  • KRIEKET
    Finsbury reeks 0/15 vs KHS (weg)
  • GHOLF
    Oefening te Heidelberg Gholfklub om 14:30

11 Februarie 2020

  • ATLETIEK
    Oefening 15:00 – 16:30
    Langafstandoefening: Elmien 15:00 / André 16:00
  • NETBAL
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 16:00 – 18:00
  • SWEM
    Gala te Boksburg High
  • HOKKIE
    Dogters oefening vir alle ouderdomsgroepe 16:00 – 17:30
  • RUGBY
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 16:30
  • KRIEKET
    Oefening 0/15 en 1ste span 15:00 – 16:30

10 Februarie 2020

  • AKADEMIE
    Gr.12 Wiskunde ekstra klasse 14:00 – 15:00
  • ALGEMEEN
    Tussentydse BL verkiesing 25 Februarie 2020 om 18:00 in skoolsaal
  • ATLETIEK
    Oefening 15:00 – 16:30
    Langafstandoefening: Elmien 15:00 / André 16:00
  • NETBAL
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 16:00 – 18:00
  • SWEM
    Oefening 15:00 – 16:00
  • HOKKIE
    Dogters oefening vir alle ouderdomsgroepe 16:00 – 17:30
    Seuns oefening 17:00-18:00
  • RUGBY
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 16:30
  • KRIEKET
    Oefening 0/15 en 1ste span 15:00 – 16:30

7-8 Februarie 2020

  • AKADEMIE
    Gr.11 Afrikaans mondeling 13:30 – 14:00 per afspraak
  • ALGEMEEN
    BL Tussenverkiesing 25 Februarie 2020
  • ATLETIEK 7 Februarie 2020
    Inerharte 14:30 @ DP de Villiers stadion, Sasolburg – vertrek 12:30
  • SWEM 7- 9 Februarie 2020
    Midmar te Pietermaritzburg – vertrek 10:30
  • GHOLF 7 Februarie 2020
    Oefening @ Heidelberg Gholfklub om 14:00
  • RUGBY 8 Februarie 2020
    Proewe om 08:30

6 Februarie 2020

  • AKADEMIE
    Gr.12 Afrikaans Mondeling op afspraak
    Gr.11 Afrikaans mondeling 14:00 – 15:00 (per afspraak)
    Gr.11 Wiskunde ekstra klasse 14:00-15:00
    Gr.12 LW SBA prakties (Verpligtend)
  • ATLETIEK
    Oefening 15:00 – 16:30
    Langafstandoefening: Elmien 15:00 / André 16:00
  • NETBAL
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 16:00 – 18:00
  • SWEM
    Oefening 15:00 – 16:00
  • SKAAK
    Oefening 17:00 – 19:00
  • HOKKIE
    Dogters oefening vir alle ouderdomsgroepe 17:00 – 18:00
  • RUGBY
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 16:30
  • KRIEKET
    Oefening 0/15 en 1ste span 15:00 – 16:30
  • ATLETIEKUITSLAE 5 Februarie 2020
    Top 20: 13de uit 48 skole. Gemiddelde punt behaal 863

5 Februarie 2020

  • AKADEMIE
    Gr.12 Afrikaans mondeling op afspraak
    Gr. Wiskunde bykomende klasse 14:00 – 15:00
    Gr.12 LW SBA prakties vind 6 Februarie plaas
  • ALGEMEEN
    Gr.12 LO Pukke besoek
    Gr.10-11 vrywaringvorms moet ingehandig word
  • ATLETIEK
    Oefening 15:00 – 16:30
    Langafstandoefening: Elmien 15:00 / André 16:00
    NOORDHEUWEL TOP 15 @ UJ Stadion – bussie vertrek 07:30
  • NETBAL
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 16:00 – 18:00
  • SWEM
    Oefening 15:00 – 16:00
  • SKAAK
    Oefening 17:00 – 19:00
  • HOKKIE
    Dogters oefening vir alle ouderdomsgroepe 17:00 – 18:00
    Seuns oefening 18:00 – 19:00
  • RUGBY
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 16:30

4 Februarie 2020

  • AKADEMIE
    Gr.12 mondeling op afspraak 14:00-15:00
    Gr.10 Wiskunde ekstra klasse 14:15 – 15:00
    Gr.11 Wiskunde ekstra klasse 14:00 – 15:00
  • ALGEMEEN
    Bloedbank in skoolsaal
  • KULTUUR
    Kooroefening 18:00 – 20:15
  • ATLETIEK
    Oefening 15:00 – 16:30
    Langafstandoefening: Elmien 15:00 / André 16:00
  • NETBAL
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 16:00 – 18:00
  • SWEM
    Gala te Boksburg Noord – bus vertrek 13:00
  • HOKKIE
    Dogters oefening vir alle ouderdomsgroepe 17:00 – 18:00
  • RUGBY
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 16:30
  • KRIEKET
    0/15 & 1ste span oefening 15:00 – 16:00

3 Februarie 2020

  • AKADEMIE
    Gr.12 Afrikaanse mondeling – op afspraak 14:00 – 15:00
    Gr.12 ekstra Wiskunde klasse 14:00-15:00
  • ALGEMEEN
    Gr.12 ID dokumente moet ingehandig word
    Vrywaringsvorms word uitgedeel: Gr.11 loopbaanskou / Gr.9 & 10 Akademiese uitstappie
  • ATLETIEK
    Oefening 15:00 – 16:30
    Langafstandoefening: Elmien 15:00 / André 16:00
  • NETBAL
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 16:00 – 18:00
  • SWEM
    Oefening 15:00 – 16:00
  • HOKKIE
    Dogters oefening vir alle ouderdomsgroepe 17:00 – 18:00
    Seunsoefening: 1ste span 17:30 en die res van die seuns 18:00-19:00
  • RUGBY
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 16:30
  • KRIEKET
    1ste span oefening
    0/14 & 0/15 proewe 15:00 – 16:30
  • ATLETIEKUITSLAE 28 Januarie 2020
    Volkies eindig algeheel 4de
    Beste atlete: Jessica Wehmeyer, Pieter Kriel, Ruan Claassens, Troepie vd Schyff en Danielle Verwoerd
  • KRIEKETUITLSAE 29 Januarie 2020
    1ste span wen H/s Oosterland met 18 lopies: Beste kolwer Damien Webster met 51 lopies
  • 0/15 A span wen H/s Oosterland met 313 lopies: Beste bouler: Mark Wesley Drinkwater 4/21 in 6 boul beurte / beste kolwer: Ruben Jv Vuuren (74) en Handré Strydom (71)

30 Januarie 2020

  • AKADEMIE
    Akademiese Bekroningsaand Gr 9 – 12 (18:30 in skoolsaal)
  • ATLETIEK
    Oefening 15:00 – 16:30
    Langafstandoefening: Elmien 15:00 / André 16:00
  • NETBAL
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 16:00 – 18:00
  • SWEM
    Oefening 15:00 – 16:00
  • GHOLF
    Proewe om 14:30 by Heidelberg Gholfklub
  • HOKKIE
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 17:00 – 18:00
  • RUGBY
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 16:30
  • KRIEKET
    1ste span oefening
    0/14 & 0/15 proewe 15:00 – 16:30
  • ATLETIEKUITSLAE 29 Januarie te Bethal (Top 10)
    Eindig algeheel 6de uit 35 skole
    Gemiddelde ABSA punt is 855 per deelnemer

29 Januarie 2020

  • AKADEMIE
    Gr.12 Wiskunde ekstra klasse 14:00 – 15:00
  • ALGEMEEN
    Gr.11 ouers- matriekafskeidvergadering 18:30 in personeelkamer
  • KULTUUR
    Kooroefening 18:00-19:00
  • ATLETIEK
    Top 10 te Bethal – bussie vertrek 09:30
    Oefening 15:00 – 16:30
    Langafstandoefening: Elmien 15:00 / André 16:00
  • NETBAL
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 16:00 – 18:00
  • SWEM
    Oefening 15:00 – 16:00
  • SKAAK
    Oefening 17:00 – 19:00
  • HOKKIE
    Dogtersoefening 17:00 – 18:00
    Seunsoefening 18:00 – 19:00
  • RUGBY
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 16:30

28 Januarie 2020

  • AKADEMIE
    Gr.11 Wiskunde ekstra klasse 14:00 -15:00
  • ALGEMEEN
    Gr.11 ouers – matriekafskeidvergadering skuif na Woensdag 29 Januarie 2020 in personeelkamer
    Gr.12- ouerinligtingsaand 18:30 in skoolsaal
  • ATLETIEK
    Oefening 15:00 – 16:30
    Langafstandoefening: Elmien 15:00 / André 16:00
  • NETBAL
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 16:00 – 18:00
  • SWEM
    Gala te Benoni – vertrek 13:50
  • KRIEKET
    Oefening 15:00 – 16:30
  • HOKKIE
    Dogtersoefening 17:00 – 18:00
    Seunsoefening 18:00 – 19:00
  • RUGBY
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 16:30

27 Januarie 2020

  • AKADEMIE
    Gr.12 bykomende klasse 14:00 – 15:00
  • ALGEMEEN
    Gr.12 inligtingsaand is geskuif na DINSDAGAAND 28 JANUARIE 2020
  • ATLETIEK
    Oefening 15:00 – 16:30
    Langafstandoefening: Elmien 15:00 / André 16:00
  • NETBAL
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 17:00 – 18:00
  • SWEM
    Oefening 15:00-16:00
  • KRIEKET
    Oefening 15:00 – 16:30
  • HOKKIE
    Dogtersoefening 17:00 – 18:00
    Seunsoefening 18:00 – 19:00
  • RUGBY
    Oefening vir alle ouderdomsgroepe 16:30
  • SPORTUITSLAE 24-25 Januarie 2020
    0/15A- krieketspan wen H/s Lydenburg oortuigend
    Atletiek: Volkies behaal 1897 punte en Standerton 1865 punte

24-25 Januarie 2020

  • ALGEMEEN
    Skool verdaag 13:00
  • ATLETIEK 24 Januarie 2020
    Tuisbyeenkoms teen H/s Standerton, Genl. Hertzog en Curro Helderwyk
  • GHOLF 24 Januarie 2020
    Proewe 14:00 te Heidelberg Gholfklub om 14:00
  • 25 Januarie 2020
    Krieket: FInsbury-reeks vs Lydenburg: 0/15 (T) / 1ste span (W)

23 Januarie 2020

  • ALGEMEEN
    Gr.12 ID Dokumente moet ingehandig word
    Groentjiekonsert 18:00 in skoolsaal
  • ATLETIEK
    Oefening 15:00 – 17:00
    Langafstandoefening: Elmien 15:00 / André 16:00
  • GHOLF
    Proewe te Heidelberg Gholfklub 14:30

22 Januarie 2020

  • ALGEMEEN
    *Groentjiekonsertoefening 14:00 – 16:00
    *Hoë Prestasie Sentrum opening 18:00 – ALMAL welkom (braai vind na opening plaas – eie vleis en drinkgoed- pap en sous en braaivleisvure word voorsien)
  • ATLETIEK
    *Oefening 15:00 – 17:00
    **Langafstandoefening: Elmien 15:00 / André 16:00
    Skyfwerp oefening 15:00 – 15:45
  • NETBAL
    *Spanoefening 17:00 – 18:00
  • SWEM
    *Oefening 15:00-16:00
  • KRIEKET
    *0/15- en 1ste span Finsburyreeks vs. Marais Viljoen weg – spanne vertrek om 12:50

21 Januarie 2020

  • ALGEMEEN
    Groentjiekonsert oefening 14:00 – 16:00
  • KULTUUR
    Kooroefening 18:00 – 20:15
  • ATLETIEK
    Oefening 15:00 – 17:00
    Langafstandoefening: Elmien 15:00 / André 16:00
    Skyfwerp oefening 15:00 – 15:45
  • NETBAL
    Spanoefening 17:00 – 18:00
  • SWEM
    Gala te St. Dominics – busse vertrek om 13:50

20 Januarie 2020

  • AKADEMIE
    Bykomende klasse 14:00 – 15:00
  • ATLETIEK
    Oefening 15:00 – 17:00
  • NETBAL
    0/14 proewe 16:00

21 Januarie 2020

  • ALGEMEEN
    Groentjiekonsert oefening 14:00 – 16:00
  • KULTUUR
    Kooroefening 18:00 – 20:15
  • ATLETIEK
    Oefening 15:00 – 17:00
    Langafstandoefening: Elmien 15:00 / André 16:00
    Skyfwerp oefening 15:00 – 15:45
  • NETBAL
    Spanoefening 17:00 – 18:00
  • SWEM
    Gala te St. Dominics – busse vertrek om 13:50

MATHS TRANSFORMERS

Program sal in die mediasentrum (14:00 – 17:00) vir leerders beskikbaar wees wat nie toegang tot rekenaars en internet het nie.
Mev. Visser sal die leerders bystaan om die program te gebruik.
Mev. Visser sal op 25 Januarie 2018 opleiding ontvang om die program te gebruik. (10:00 – 12:00)
Basislyn-assessering: Datum moet vasgestel word (Graad 8 -11 leerders benodig 2 ure en die graad 12 – leerders 3 ure)
‘n Volledige ontleding sal na afloop van die basislyn-assessering gedoen word en uitvalle sal bepaal word.
Elke ouer sal ‘n verslag ontvang na afloop van die ontleding.
Die uitvalle van elke leerder sal na ‘n spesifieke lesnommer in die program verwys word.
Nuwe profiel moet vir elke leerder geskep word (password en gebruikersnaam) – nuwe klaslyste moet verskaf word.
Monitering van leerders se gebruik:
14 dag-siklus: SMS word na ouers gestuur.
30 dag-siklus: SMS word na skool gestuur (verslag per klas per leerder)
Implementering van program (1 Maart 2018)
Kostes: R130,00 per leerder per jaar (verpligtend)

Volkiegroete!

AdMaths:
Hoër Volkskool Heidelberg bied kranige leerders die geleentheid om hul voor te berei vir universiteit deur Gevorderde Wiskunde naamlik AdMaths (Advanced Programme Mathematics) aan te bied. Die vakinhoud oorbrug die gaping tussen graad 12 en die eerste universiteitsjaar. AdMaths word in samewerking met die AdMaths skool in Brackenfell aangebied. Leerders kan inskakel by óf die voltydse program wat na-ure gedeeltelik by die skool aangebied word óf die afstandsonderrig program. Aan die einde van graad 12 word die Independent Examinations Board eksamen afgelê by die skool en die leerders ontvang ‘n sertifikaat. Daar word ook tans onderhandel om internasionale erkenning te verkry vir hierdie kwalifikasies. AdMaths begin reeds in graad 9. Die inhoud van hierdie leerplan is ook ‘n uitstekende oorbrugging na die graad 10 skoolleerplan en bied ‘n goeie uitdaging aan die top kandidate. ‘n Leerder wat gereeld 80% kry vir Wiskunde, is ‘n goeie AdMaths kandidaat. Die AdMaths slaagsyfer is 60%. Besoek gerus www.admaths.co.za Kontakpersoon by Hoër Volkskool is Mev. Anneke Gouws.