Volkieland
Facebook Feed

Aandag alle Volkies en ouers!

Baie belangrik. Graad 8 NW Eksamen Bl. 109-120 moet bykom by die eksamen studieriglyne vir graad 8's. Dit verskyn nie op die bladsy nie. Gaan gerus op ons webblad www.volkiesheidelberg.co.za om die studieriglyne af te laai.

Volkiegroete!
...

View on Facebook

Leerdersake: 23 Oktober 2017

Gewone klere tydens November-Eksamen teen R50,00. Betaal by voogpersoneel.
Algemene Jaarvergadering (26 Oktober 2017) - Herinner ouers om vergadering by te woon.
Uittekenvorms vir eksamen. Handig by voogonderwyser in (finaal)
Kaskarwedren (27 Oktober 2017) - Borgvorms moet so gou moontlik ingehandig word.
Lewenswetenskap (Prakties) Gr. 10.
Oefengroep: Wiskunde Gr. 10 & 11 (14:00 - 15:00)
AdMaths Gr. 9-11 in K60 (17:00 - 19:00)
Intervensie-klasse: Afrikaans Gr. 10 om 14:00.
Dirigente-oefening in saal (14:15 - 15:00)
Atletiekoefening: Alle items (15:00 - 16:30)
Rugby-kondisionering: Seniors (15:30) + 0/15 (15:00) + 0/14 (17:00)

Volkiegroete!
...

View on Facebook

Leerdersake: 20 Oktober 2017

Gewone klere tydens November-Eksamen teen R50,00 - betaal by voogpersoneel.
Uittekenvorms vir eksamen - handig by voogonderwyser in.
Kaskarwedren (27 Oktober 2017) Borgvorms moet so gou moontlik ingehandig word.
Krieket 0/15A: Noordvaal-kompetisie (kwartfinaal) teen PHS (21 Oktober 2017) - Sterkte!
Krieket 1ste span: Vaaldriehoek Uitklopreeks teen H/S Sasol (21 Oktober 2017)
Atletiekoefening (15:00 - 16:30)
Atletiekoefening: Spiesgooi (14:15 - 15:00)
Hokkie-rondomtalie (21 Oktober 2017)

Volkiegroete!
...

View on Facebook
My School

Doen aansoek vir jou MySchool MyVillage MyPlanet-kaart.
Dis gratis! Kry die kaart en begin om ‘n verskil te maak. Of skakel 0860 100 445 om aansoek te doen
MySchool_logo

Gholf word aangebied by ons skool en enige belangstellendes kan Mnr. Johan Potgieter skakel by 083 787 3403 of Mnr. Danie van Wyk by 081 897 9084.

 

SPORTHOOF MNR. NEELS DE VILLIERS neelsdv@volkies.co.za

SPORTHOOF
MNR. NEELS DE VILLIERS
neelsdv@volkies.co.za

MNR. JOHAN POTGIETER GHOLF-HOOF potgieterjc@gmail.com

MNR. JOHAN POTGIETER
GHOLF-HOOF
potgieterjc@gmail.com

 

 

EHSGU A-LEAGUE 2017
INDIVIDUAL PLAYERS RANKINGS
      Glenvista Glenvista Kemp Kemp Modder Modder Reading Reading Ben C Ben C Germiston    
      R 30 R 30 R 30 R 30 R 50 R 50 R 40 R 40 R 40 R 40 R 100    
NO PLAYER SCHOOL 27-Feb 6 Maart 13 Maart 27 Maart 8 Mei 15Mei 22 Mei 29 Mei 24-Jul 31-Jul 07-Aug TOTAAL AVE
1 Cassey Jarvis Boksburg High 18 17 21 16 16 17 15 0 120 17.14
2 Louis Liebenberg Marais Viljoen 15 17 19 17 16 16 19   0   119 17.00
3 Grant Ferreira Woodlands 15 19 18 15 16 16 15 0   114 16.29
4 Liam van Deventer Woodlands 11 18 18 18 16 13 17 0   111 15.86
5 Carel Tromp Curro Serengeti 14 18 16 14 17 16   14 0   109 15.57
6 Andy Haasbroek Volkskool 14 16 17 18 13 14   13 0   105 15.00
7 Johan Pretoruis Curro Serengeti 11 17 13 12 15 17 17   0   102 14.57
8 Gustav de Lange Marais Viljoen 10 14 15 18 17 13 14   0   101 14.43
9 J.W Blomeirus Curro Serengeti 11 14 13 14 15 15   16 0   98 14.00
  Divan Serfontein Jeugland 11 18 13 12 10 18 16 0   98 14.00
11 Brohan Borrajeiro Marais Viljoen 16 13 17 12 13 12 13 0   96 13.71
12 Luca Gouveia St Dunstans B 13 9 15 12 17 12 14 0   92 13.14
  Dylan Rees St Dunstans A 15 11 11 14 16 12 13 0   92 13.14
14 Marco Gouveia St Dunstans B 14 14 13 10 15 15 10 0   91 13.00
  Jonathan Agenbag Kempton 12 12 16 15 11 10 15 0   91 13.00
16 Juan Oosthuizen Kempton 10 13 13 18 14 12 10 0   90 12.86
17 Ruben Niewenhuys Jeugland 13 15 14 12 12 12 10 0   88 12.57
18 Jason Groenewald EG Jansen 13 12 17 13 12 11 9 0   87 12.43
  Tristan Cawood St Dunstans A 12 10 14 15 9 14 13 0   87 12.43
20 Dylan Miller Woodlands 13 13 11 15 13 10 11 0   86 12.29
21 Ishan Mistry ® St Dunstans B 13 15 14 9 13 9 11   0   84 12.00
  Jarod du Plessis St Dunstans B 15 12 10 13 10 10 14   0   84 12.00
  Justin Bester Brandwag 10 13 11 15 14 10   11 0   84 12.00
24 Jaryd Venter ® St Dunstans A 5 13 15 8 16 11 14   0   82 11.71
  Hunter Walker® Woodlands 9 10 16 13 10 14 10 0   82 11.71
  Francios Marais Kempton 13 11 10 10 12 12 14 0   82 11.71
  Christi Raper Die Anker 10 13 18 13 8   20 0   82 11.71
28 Tiaan Janse van Vuuren® Hugenote 13 15 11 10 11 11 10   0   81 11.57
  Nicko Venter Kempton 11 11 10 15 14 11 9   0   81 11.57
30 Andrew Knell St Dunstons 13 12 14 9 12 8 12 0   80 11.43
31 Adrian Agenbag Kempton 15 11 12 11 10 11 9   0   79 11.29
32 Erenst Kruger Oosterlig 11 10 12 10 10 13 11 0   77 11.00
33 Cassandra Hall St Dunstans A 13 15 14 14 14   0   70 10.00
34 Kyle Mendes Woodlands 13 13 14 18 10     0   68 9.71
  Miguel Pestana ® Curro Serengeti 13 9 9 8 12 9 8   0   68 9.71
36 Dean Barnard Kempton 7 10 6 19 10 9   6 0   67 9.57
37 JD Prinsloo Marais Viljoen 9 8 10 8 10 12 9 0   66 9.43
38 Clemence van den Berg Hugenote 11 8 6 6 12 10 12 0   65 9.29
39 Damien Trollip EG Jansen 6 5 10 7 10 11 14 0   63 9.00
40 Kaylan Boshoff Jeugland 4 11 9 9 7 14 8 0   62 8.86
  Devan van Aswegen Volkskool 12 14 16 9 11 0   62 8.86
42 Hanrich Oosthuizen Kempton 8 6 11 8 9 6 10   0   58 8.29
43 Rudi Buhrlen Curro Serengeti 9 11 5 11 13 8 0   57 8.14
44 Louis van Rooyen Leeuwenhof 16 12 15 10     0   53 7.57
  Nathan Smith St Dunstans B 9 11 13 8 12     0   53 7.57
46 Kyle van der Merwe Brandwag 12 9 9 13 6     0   49 7.00
47 Reinhardt O’Neill Kempton 13 10 7 11   7 0   48 6.86
48 Kyle Austen Boksburg High 10 11 15 10     0   46 6.57
  Kyle Ferreira Hugenote 11 13 14   8 0   46 6.57
50 Caitlan Macnab St Dunstans A 15 15 15     0   45 6.43
51 Nicole Strydom EG Jansen 4 10 5 14 4 7     0   44 6.29
  Josua van Zyl ® Volkskool 8 9 6 5 4 4 8 0   44 6.29
53 Divan Oosthuizen Volkskool 10 10 11 11   0   42 6.00
54 Philip Earle Hugenote 4 10 10 4 6   6 0   40 5.71
55 Dequlan Mendes Boksburg High 6 10 8 9 6     0   39 5.57
56 Brandon Wright St Dunstons 14 14 9     0   37 5.29
57 Etienne van Rooyen Leeuwenhof 2 10 7 6     0   25 3.57
  Keana Botes St Dunstans 9 6 10     0   25 3.57
59 Justin van Vuuren Jeugland 4 5 9     0   18 2.57
60 Nico du Plessis ® Kempton 6 6     0   12 1.71
  Franco Grebe Volkskool 2 3 7     0   12 1.71
62 Connor Burt St Benedicts B 11     0   11 1.57
64 Bailey Hirch St Benedicts B 10     0   10 1.43
65 Andrew Creamer St Benedicts B 1     0   1 0.14
  Luke Payne St Benedicts B 1     0   1 0.14
63 Anika van den Berg Hugenote     0   0 0.00

 

SPORTUITSLAE: 31 MEI 2015
GHOLF: A-LIGA (NA 7 RONDTES)
INDIVIDUELE POSISIES

Andy Haasbroek – 5de
Devan van Aswegen – 44ste
Divan Oosthuizen – 50ste
Joshua van Zyl – 52 ste

Volkskool algehele posisie – 8ste uit 18 skole.

Baie geluk aan al ons Volkies!

 

Image may contain: 1 person, smiling, standing, text and outdoor

Copy of EHSGU POINTS TABLE 2017 (6)

EHSGU A-LEAGUE 2017

 

INDIVIDUAL PLAYERS RANKINGS
      Glenvista Glenvista Kemp Kemp Modder Modder Reading Reading Ben C Ben C Germiston    
      R 30 R 30 R 30 R 30 R 50 R 50 R 40 R 40 R 40 R 40 R 100    
NO PLAYER SCHOOL 27-Feb 6 Maart 13 Maart 27 Maart 8 Mei 15Mei 22 Mei 29 Mei 24-Jul 31-Jul 07-Aug TOTAAL AVE
1 Cassey Jarvis Boksburg High 18         18 3.00
2 Louis van Rooyen Leeuwenhof 16         16 2.67
3 Louis Liebenberg Marais Viljoen 15         15 2.50
4 Dylan Rees St Dunstans A 15         15 2.50
5 Jarod du Plessis St Dunstans B 15         15 2.50
6 Adrian Agenbag Kempton 15         15 2.50
7 Carel Tromp Curro Serengeti 14         14 2.33
8 Marco Gouveia St Dunstans B 14         14 2.33
9 Andy Haasbroek Volkskool 14         14 2.33
10 Jason Groenewald EG Jansen 13         13 2.17
11 Miguel Pestana ® Curro Serengeti 13         13 2.17
12 Cassandra Hall St Dunstans A 13         13 2.17
13 Ishan Mistry ® St Dunstans B 13         13 2.17
14 Kyle Mendes Woodlands 13         13 2.17
15 Grant Ferreira Woodlands 13         13 2.17
16 Dylan Miller ® Woodlands 13         13 2.17
17 Reinhardt O’Neill Kempton 13         13 2.17
18 Kyle van der Merwe Brandwag 12         12 2.00
19 Tristan Cawood St Dunstans A 12         12 2.00
20 Jonathan Agenbag Kempton 12         12 2.00
21 Erenst Kruger Oosterlig 11         11 1.83
22 Johan Pretoruis Curro Serengeti 11         11 1.83
23 Liam van Deventer Woodlands 11         11 1.83
24 Nicko Venter Kempton 11         11 1.83
25 Kyle Austen Boksburg High 10         10 1.67
26 Gustav de Lange Marais Viljoen 10         10 1.67
27 Brohan Borrajeiro Marais Viljoen 10         10 1.67
28 Tiaan janse van Vuuren® Hugenote 10         10 1.67
29 Divan Oosthuizen Volkskool 10         10 1.67
30 Christi Raper Die Anker 10         10 1.67
31 Roedolf Klopper Stofberg 10         10 1.67
32 Juan Oosthuizen Kempton 10         10 1.67
33 JD Prinsloo Marais Viljoen 9         9 1.50
34 Rudi Buhrlen Curro Serengeti 9         9 1.50
35 Nathan Smith St Dunstans B 9         9 1.50
36 Francios Marais Kempton 9         9 1.50
37 Hunter Walker Woodlands 8         8 1.33
38 Hanrich Oosthuizen Kempton 8         8 1.33
39 Ruben Niewenhuys Jeugland 7         7 1.17
40 Dean Barnard Kempton 7         7 1.17
41 Dequlan Mendes Boksburg High 6         6 1.00
42 Justin Bester Brandwag 6         6 1.00
43 Luca Gouveia St Dunstans B 6         6 1.00
44 Nico du Plessis ® Kempton 6         6 1.00
45 Jaryd Venter ® St Dunstans A 5         5 0.83
46 Kaylan Boshoff Jeugland 4         4 0.67
47 Justin van Vuuren Jeugland 4         4 0.67
48 Nicole Strydom EG Jansen 4         4 0.67
49 Philip Earle Hugenote 4         4 0.67
50 Duo de Beer Stofberg 3         3 0.50
51 Etienne van Rooyen Leeuwenhof 2         2 0.33
52 Franco Grebe Volkskool 2         2 0.33
53 Damien Trollip EG Jansen 1         1 0.17
54 Divan Serfontein Jeugland DNP         0 0.00
55 Justin Hart Marais Viljoen DNP         0 0.00
56 Jordan Hart Marais Viljoen DNP         0 0.00
57 Devon House Marais Viljoen DNP         0 0.00
58 Stefan du Plessis Marais Viljoen DNP         0 0.00
59 J.W Blomeirus Curro Serengeti DNP         0 0.00
60 Caitlan Macnab St Dunstans A DNP         0 0.00
61 Anika van den Berg Hugenote DNP         0 0.00
62 Clemence van den Berg Hugenote DNP         0 0.00
63 Kyle Ferreira Hugenote DNP         0 0.00
64 Devan van Aswegen Volkskool DNP         0 0.00
65 Josua van Zyl ® Volkskool DNP         0 0.00
66 Francios Blaauw Stofberg DNP         0 0.00
67 Dwaine Wessels Stofberg DNP         0 0.00
68 Dylan Wessels Stofberg DNP         0 0.00

 

Andy Haasbroek was deel van die Ekurhuleni span wat gedurende die Oktober vakansie 2016 gespeel het te Wingate Park Gholfklub in Pretoria.

Die Ekurhuleni span het 5de geëindig van 9 spanne. Aan die einde van die toernooi was die top 8 spelers gekies vir die SA Skole span, ongelukkig kon nie Andy of enige van sy spanmaats die span maak nie, maar Andy het wel 21ste geëindig van 72 spelers en derde algeheel van die Ekurhuleni spelers.

Glad nie sleg vir sy eerste deelname aan die toernooi nie. Volgens die bestuurders het Ekurhuleni ‘n sterk span gehad en glo volgende jaar sal baie beter gaan

Baie Geluk!

andy-haasbroek-2

Gholf 2

1ste Gholfspan:

Volkies het 3de geëinding van 16 spanne in die 2016 Ekurhuleni Gholf Unie se Hoërskole A-Liga, met twee van ons spelers, Andy Haasbroek (2) en Divan Oosthuizen (10), in die top 10.

Die twee spelers gaan nou deur na die finale proewe wat plaasvind die 1ste Augustus 2016 te ERPM Gholfklub.

Daarna sal die top 8 spelers gekies word, wat dan Ekurhuleni Gholf Unie sal verteenwoordig in die Interprovinsiale Hoërskole Gholf Toernooi te Wingate Gholfklub in Pretoria, gedurende Oktober 2016.

Baie Geluk en sterkte!

Andy Haasbroek

 

EHSGU A-LEAGUE 2016
INDIVIDUAL PLAYERS RANKINGS
      Ben L Ben L Kemp Kemp Modder Modder S Mines S Mines Ben C Ben C ERPM    
NO PLAYER SCHOOL 2 Maart 9 Maart 11-Apr 18-Apr 9 Mei 16 Mei 23 Mei 30 Mei 18 Julie 25 Julie 01-Aug TOTAAL AVE
1 Andy Haasbroek Volkskool 15 19 19 19 19 17     108 18.00
  Jayden Schaper St Dunstuns 21 17 19 18 20 13     108 18.00
3 David Ross Marais Viljoen 19 16 18 17 18 17     105 17.50
4 Jordan Burnand St Dunstuns 17 17 18 16 17 19     104 17.33
5 Louis Liebenberg Marais Viljoen 16 17 18 16 16 17     100 16.67
6 Vaughn van Deventer Boksburg High 17 14 15 15 15 21     97 16.17
7 Francios Collins Kempton 18 13 18 13 18 15     95 15.83
8 Donneo Catanho Stofberg 18 16 15 14 14 14     91 15.17
9 Ruan Jacobs Jeugland 14 15 18 13 12 14     86 14.33
10 Divan Oosthuizen Volkskool 13 16 12 15 12 16     84 14.00
11 Dylan Rees St Dunstuns 14 14 12 17 14 12     83 13.83
12 Jonathan Agenbag Kempton 15 15 11 12 13 12     78 13.00
13 Cassandra Hall St Dunstuns 8 17 15 13 12 12     77 12.83
  Christi Raper ANKER 16 10 14 13 14 10     77 12.83
15 Jason Groenewald EG Jansen 12 11 14 11 15 13     76 12.67
  Justin Bester Brandwag 15 16 13 12 10 10     76 12.67
  Divan Serfontein Jeugland 16 11 11 12 13 13     76 12.67
  Jarrod Venter St Dunstuns 12 14 12 13 10 15     76 12.67
19 Ruben Kotze Marais Viljoen 14 13 15 14 9 10     75 12.50
  Gustav de Lange Marais Viljoen 14 9 10 16 14 12     75 12.50
21 Reinhardt O’Neill Kempton 14 15 13 10 9 13     74 12.33
  Francios Marais Kempton 10 15 11 15 13 10     74 12.33
23 Juan Oosthuizen Kempton 9 18 14 12 10 10     73 12.17
  JD Prinsloo Marais Viljoen 11 15 16 10 10 11     73 12.17
25 Jarod du Plessis St Dunstuns 16 13 8 12 11 12     72 12.00
26 Nico Potgieter Kempton 12 13 12 10 13 9     69 11.50
  Jessie Jacobs Marais Viljoen 10 15 10 9 14 11     69 11.50
  Adriaan Coetzer Marais Viljoen 12 8 14 14 12 9     69 11.50
  Francios Blaauw Stofberg 14 11 15 18 11     69 11.50
  Louis Geldenhuys Jeugland 12 15 12 11 9 10     69 11.50
  Tristan Cawood St Dunstuns 13 16 13 13 14     69 11.50
32 Ruan Swart Marais Viljoen 9 15 11 14 10 7     66 11.00
33 Devan van Aswegen Volkskool 10 12 16 9 10 8     65 10.83
34 Dewald Lamprecht Kempton 11 14 9 13 8 9     64 10.67
  Rodoelf Klopper Stofberg 13 13 8 13 17     64 10.67
36 Justin van Vuuren Jeugland 7 12 13 8 11 11     62 10.33
37 Tiaan janse van Vuuren Hugenote 11 11 8 8 14 8     60 10.00
38 Andrew Knell St Dunstuns 10 15 12 12 0 10     59 9.83
  Caitlyn Macnab St Dunstuns 14 15 15 15     59 9.83
  Jordan Venter St Dunstuns 12 9 12 18 8     59 9.83
41 Stefan Van Der Merwe ANKER 10 9 7 9 12 10     57 9.50
42 Anneke van den Berg Hugenote 12 8 6 12 10 8     56 9.33
  Dean Barnard Kempton 9 8 6 9 12 12     56 9.33
  Hendro van der Linde Brandwag 11 11 10 7 9 8     56 9.33
45 Kyle Austin Boksburg High 8 11 10 13 12     54 9.00
46 Phillip Earle Hugenote 12 8 9 8 7 6     50 8.33
47 Franco Grebe Volkskool 9 9 8 10 7 6     49 8.17
  Jacques Nel EG Jansen 8 8 7 12 7 7     49 8.17
  Dylan Wessels Stofberg 10 11 8 12 8     49 8.17
50 Harold Muller Jeugland 10 10 12 5 6 5     48 8.00
51 Dwane Wessels Stofberg 14 11 9 13     47 7.83
52 Keena Botes St Dunstuns 10 12 12 7 5     46 7.67
53 Janiv Watson ANKER 13 5 5 8 12     43 7.17
54 Brandon Wright St Dunstuns 11 19 11     41 6.83
55 Ryno Hatting ANKER 7 9 3 8 3 6     36 6.00
56 Nathan Smith St Dunstuns 11 9 6 6     32 5.33
57 Jason de Jesuz Jeugland 8 6 6 5 6     31 5.17
  Luca Gouveia St Dunstuns 12 6 13     31 5.17
59 Donavan Schoeman Boksburg High 11 10 9     30 5.00
60 Juan Zandberg Jeugland 10 11     21 3.50
61 Timmy Kitto Jeugland 6 5     11 1.83
  Kyle Ferreira Hugenote 11     11 1.83
63 Ishaan Mistry St Dunstuns 3 7     10 1.67
64 Erenst Kruger Kempton 9     9 1.50
65 Dylan Meyer EG Jansen 8     8 1.33
  Micheal van der Walt Hugenote 8     8 1.33
67 Ruan Kleinloog EG Jansen 6     6 1.00
68 Dylan da Silva Boksburg High     0 0.00
  Jacques Pretorius Hans Moore     0 0.00

 

SPORTUITSLAE: 21 Julie 2016
Gholf: A-liga te Benoni Country Club soos op 18 Julie 2016:

– Individuele posisie uit 69 spelers:
Andy Haasbroek – Nommer 1 – Baie Geluk!
Divan Oosthuizen – Nommer 10
Devan van Aswegen – Nommer 33
Franco Grebe – Nommer 47
– Spanprestasie: 3 de uit 16 skole

Baie Geluk aan al die spelers!

Sportuitslae: 19-21 Mei 2016

Gholf-liga soos op 19 Mei 2016
Volkskool 3de uit 16 skole
Andy Haasbroek – 3de uit 69
Divan Oosthuizen – 11de uit 69
Dévan van Aswegen – 30ste uit 69
Franco Grebe – 40ste uit 69

Baie Geluk!

Gholf-liga soos op 9 Mei 2016

Span is vierde uit 16 skole
1ste: Andy Haasbroek
20ste: Divan Oosthuizen
29ste: Dévan van Aswegen
43ste: Franco Grebe

Baie Geluk!

 

Copy of EHSGU POINTS TABLE 2015 (1)

B-liga wenners 2014

 

 

 

 

 

 

 

Van links voor: Divan Uys en Henro Pike
Agter van links: Dinecho Visser en Andy Haasbroek

Die 4 seuns speel in die Ekurhuleni Hoërskool Gholfliga Springs-Streek en wen die B-liga (voorgee 10-18)

Hul wen die Springs-streek en neem aan die finaal deel op 11 Augustus 2014 te ERPM-Gholfklub.

Wen die finaal – Ekurhuleni B-liga wenners!

Baie Geluk!

Die finale vind plaas op 2014/08/18 te ERPM. Spelers registreer om 13:00 en die speelfooie is R40.00.

gholfuitslae2014

gholfuitslagfin14

Gholf-Liga datums 2014:

gholf.pdf 2014

Spanlys:

B- liga

Dinecho Visser (12)

Henro Pike (12)

Andy Haasbroek (13)

Divan Uys (14)

C- liga

Christopher Ellis (19)

Divan Oosthuizen (21)

Riaan van Rensburg (24)

Renaldo Kotzee (24)