Volkieland
Facebook Feed

2 days ago

Volkies Heidelberg

Volkies speel Woensdag, 16 Oktober teen Harbajan Singh institute of Cricket (‘n Indiese toerspan van Delhi).

Volkies se 1ste span wen die vriendskaplike wedstryd met 80 lopies. Dit is ook die 1ste van 5 wedstryd wat die toerspan verloor in Suid-Afrika.

UITBLINKERS:
Josh van zyl 46
Tiaan Pretorius 34
Emile streicher 3 vir 14
Nathan labuschagne 2 vir 12 See MoreSee Less

View on Facebook

2 days ago

Volkies Heidelberg

Laerskool AG Visser se 0/12 krieketspan tree op 15 Oktober, 2019 as wenners uit die stryd teen L/s Tini Vorster in die Die Just Solar 0/12 Pienkbal reeks wat deur Hoër Volkskool aangebied word. See MoreSee Less

View on Facebook

2 days ago

Volkies Heidelberg

Baie sterkte aan ons 1ste krieketspan wat môre, 19 Oktober 2019 in hul 1ste Noordvaal uitspeelwedstryd deelneem teen H./s Marais Viljoen. Ons is baie trots op julle en hou styf duim vas. See MoreSee Less

View on Facebook

My School

Doen aansoek vir jou MySchool MyVillage MyPlanet-kaart.
Dis gratis! Kry die kaart en begin om ‘n verskil te maak. Of skakel 0860 100 445 om aansoek te doen
MySchool_logo

Karel Olwage is die SA 0/17 Hoogspring Kampioen vir 2019. Baie geluk ons is super trots op jou!!!

 

 

 

Baie geluk aan Ruan Claassens wat aangewys word as die ASA jeug 10 Kamp kampioen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gauteng Kampioenskappe
31 Augustus 2019
4de plek: Danielle Verwoerd (kwalifiseer vir SA kampioenskappe – Baie geluk)

Baie geluk aan die volgende landloop atlete wat kwalifiseer om aan die D7- landloopkampioenskappe deel te neem op 24 Augustus 2019 te Phoenix.
LNR: Lindie Coetzee, Danielle Verwoerd, Michael Doubell, Nkanyezi Gwebu, Henk Pienaar, Eugene Botha, Annericke Bornman en Claudia Oosthuizen

Danielle Verwoerd word as die beste senior landloopdogter aangewys
Annericke Bornman word as die beste 0/15 landloopdogter aangewys
Michael Doubell word as die 2de beste in die 0/14 seuns ouderdomsgroep aangewys. Baie geluk!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • LANDLOOPUITSLAE 2019

Landloop 2019 uitslae

LANDLOOP DATUMS 2019

15 Julie 2019 te H/s Suiderlig
22 Julie 2019 te Vereeniging Gimnasium
29 Julie 2019 te NWU Vaal Pukke
5 Augustus 2019 te Dr. Malan
12 Augustus 2019
24 Augustus D7- Kampioenskappe te Phoenix
31 Augustus Gauteng Kampioenskappe te Phoenix

ATLETIEK-PROGRAMME VIR 2019

ATLETIEKDATUMS 2019

  • 18 Januarie 2019
    Atletiek te H/s Generaal Hertzog, Witbank
  • 30 Januarie 2019
    Bethal top 10 te Bethal
  • 01 Februarie 2019
    Transvalia byeenkoms te DP de Villiers Stadion, Sasolburg
  • 05 Februarie 2019
    TUKS Aflos te LC de Villiers Stadion, Pretoria
  • 08 Februarie 2019
    * Bloemfontein top 20
    * Interharte byeenkoms te DP de Villiers Stadion, Sasolburg
  • 13 Februarie 2019
    Groter Heidelberg te HVH
  • 16 Februarie 2019
    Interhoër te Hoërskool Ligbron
  • 22 Februarie 2019
    D7- kampioenskappe te DP de Villiers Stadion, Sasolburg

Uitslae van SA Kampioenskappe 21-23 Maart 2019

 

Karel OlwageSeuns 0/17: Hoogspring – 1ste plek met ‘n hoogte van 2.02m

Robinn Thorburn: Dogters 0/17 400m: 5de plek

Favour Umeh: Dogters 0/17 hoogspring: 5de plek

 

 

 

 

Atlete wat kwalifiseer vir S.A. Kampioenskappe 21 – 23 Maart 2019.

Dogters 0/17:

Janca Fouché: 100m

Robinn Thorburn: 400m

Favour Umeh: Hoogspring

Seuns 0/17:

Karel Olwage: Hoogspring

 

 

 

Atlete wat opgeneem word in D7- atletiekspan en deelneem aan Gauteng Kampioenskappe 8 Maart 2019

  • 25 Atlete kwalifiseer vir Gauteng Kampioenskappe 08 Maart 2019

Pieter Kriel / Janca Fouché / JJ du Plessis / Henco Storm / Jané Botha / Wian Wiersma / JC van Tonder / Robinn Thorburn / Meagan Thompson / Johan Delport / Bianca Erasmus / Karel Olwage / Favour Umeh / Ruan Claassens / Caitlin Langner / Troepie van der Schyff / Annericke Bornman / Nihann Botha / Danielle Verwoerd / Duhané du Plessis / Keegan van der Merwe / Danielle Mostert / Johan Groesbeek / Ellané van Tonder / Dominique Strydom

Baie geluk!

Atlete wat tydens Groter Heidelberg gekwalifiseer het vir D7- kampioenskappe 22 Februarie 2019

  • DOGTERS 0/15
    Annericke Bornman 800m/1500m
    Zabeth Bretenbach 200m
    Lisa Marie de Villiers 90mH / 300mH / Spiesgooi
    Delaine Willemse 90mH/ Hoogspring/Verspring
    Aneli du Plessis 800m / 1500m / Spiesgooi
    Suné Engelbrecht Gewigstoot / Diskus
    Leane Matthee Gewigstoot / Diskus
    Simoné Moll 100m / 200m / Hoogspring
    Abbeygayle van As 400m / 300mH / Verspring
  • SEUNS 0/15
    Nihann Botha 400m / 800m
    John Jacques Botha Spiesgooi
    Johan Delport 3000m
    Jeandré Kloppers 3000m
    Pieter Kriel 100m / 200m
    Jurgens Rossouw Gewigstoot/ Diskus / Spiesgooi
    Mitchell Strydom Hoogspring
    Anjo Swart 100mH / Hoogspring
    Themba Bonginkosi 300mH / Verspring
    JC van Tonder 100mH / 300mH / 400m
    Keegan van der Merwe 1500m / 800m
  • DOGTERS 0/17
    Jané Botha 200m / 400m
    Sarien Botha 800m
    Jana du Plessis 400mH
    Bianca Erasmus Hoogspring
    Janca Fouché 100m / 100mH
    Nkanyezi Gwebu 1500m / 3000m
    Hannelise Hartley 100mH / Verspring
    Brigita Hough Diskus
    Celine Oosthuizen 3000m
    Robinn Thorburn 100m / 200m / 400m
    Favour Umeh Hoogspring / Verspring
    Ellané van Tonder 400mH
    Carla van Wyk Spiesgooi
    Danielle Verwoerd 800m / 1500m
  • SEUN 0/17
    Ruan Claassens Hoogspring, gewigstoot / Diskus
    Jurie Dietrechsen 800m
    JJ du Plessis 100m / Verspring
    Conrad Gouws Spiesgooi
    Karel Olwage Hoogspring
    Henk Pienaar 800m
    Paul Steyn 1500m / 3000m
    Matthew vd Schyff 100m / 200m / 400m
  • DOGTERS 0/19
    Duhané du Plessis 800m / 1500m
    Eunice Labuschagne 100mH / Verspring
    Caitlin Langner Spiesgooi
    Zayla Madubela 100m / Verspring
    Charmien Maloney Hoogspring
    Danielle Mostert 100mH / 400mH
    Claudia Oosthuizen 800m
    Dominique Strydom Hoogspring
    Meagan Thompson 200m / 400m
    Runé Uys 400mH
  • SEUNS 0/19
    Izak de Beer Hoogspring
    Johan Groesbeek 100m / 100mH / 400m
    Henco Storm 100m
    Wian Wiersma 200m / 400m

INTERHOËR UITSLAE 16 Februarie 2019

  • Eindig algeheel 2de uit 8 skole
    Puntestand van skole: H/s Rob Ferreira (1348.5), Volkskool (1216.5), Ligbron Akademie (1194.5), H/s Ermelo (1192), H/s Middelburg (1061.5) / H.T.S. Witbank (1017.5), H/s Lydenburg (683.5), H/s Oosterland (422)
  • TROFEE-WENNERS
    Beste Worpe senior seuns: Ruan Claassens
    Beste spronge senior dogters: Favour Umeh
    Beste hekkies senior dogters: Janca Fouché
    Beste hekkies junior seuns: JC van Tonder
    Beste baan senior dogters: Robinn Thorburn
    Beste middelafstande dogters: Robinn Thorburn
    Senior Victrix Ludorum: Jané Botha
    Senior Victor Ludorum: Ruan Claassens
  • AFLOSSE:
    1ste plekke: Dogters 0/16 en dogters 0/19
    2de plek: Seuns 0/16
    3de plekke: Seuns 0/19 en dogters 0/15
  • Medalje Wenners 
    1ste plekke: 
    Afdeling A:
    Danielle Mostert / Jané Botha (x4) / Frederick Barnard / Caitlin Langner ? Hannelise Hartley / Dominique Strydom / Karel Olwage / Bianca Erasmus / Ruan Claassens / Robinn Thorburn (x2) / Janca Fouché (x2) / Anjo Swart / Favour Umeh / Danielle Verwoerd (x2) / Annericke Bornman (x2) / Jurgens Rossouw / Keegan vd Merwe
  • 1ste plekke Afdeling B:
    Annericke Bornman / Robinn Thornburn / Meagan Thompson (x3) / Henco Strom / Pieter Kriel / Zabeth Breytenbach / Janca Fouché (x2) / Ellané van Tonder / Danielle Verwoerd / Dellaine Willemse (x2) / Favour Umeh / Johan Delport / Nkanyezi Gwebu / Eunice Labuschagne / Abbeygaile van As / Danielle Mostert / Jana du Plessis / Anli Fourie / Charmien Maloney / Bianca Erasmus / Michael Pieterse
  • 2de Plekke
    Afdeling A:
    Ruan Claassens (x2) / Marli Schoeman (x2) / Pieter Kriel / JJ du Plessis (x2) / JC van Tonder (x2) / Troepie vd Schyff / Morgan Fourie / Keegan (x2) / Annericke Bornman / Paul Steyn (x2) / Bobo Themba / Jana du Plessis
  • 2de Plekke Afdeling B
    Henco Storm / Johan Delport / Jeandre Kloppers / Paul Steyn / Duhané du Plessis (x2) / Calvin Horak / Jana Bothma / WIan Scheepers
  • 3de Plekke
    Afdeling A
    Ruan Claassens / Troepie vd Schyff (x2) / Hannalise HArtley (x2), Wian Wiersma (x2), JC van Tonder / Ellané van Tonder / Henk Pienaar / Abbeygayle van As, Lisa-Marie de Villiers / Delaine Willemse (x2) / Mitchell Strydom / Demi du Toit / Brigita Hough / Melissa Roux / Dehan Opperman
  • 3de Plekke Afdeling B
    Nelrinda Meyer / Eduard Olivier / Franco Strydom (x2) Bernadine de Bruyn / Henk Pienaar / Mpho Mbata / Corné Rossouw / Eunice Labuschagne / Divan Kruger / Dirkie Botha / Ulrich Viljoen / Chrisandi Wessels / Jurgens Rossouw / Michael Pieterse / Geo Barnard / Rochelle van der Merwe / Morgan Fourie

 

TUKS AFLOS UITSLAE  5 Februarie 2019

  • Eindig algeheel 4de uit 16 skole
  • Posisies van skole: Potch Gim (1ste); Midstream College (2de); H/s Marais Viljoen (3de); Volkies (4de)
  • Seuns eindig 3de en dogters 4de
  • Medalje wenners:
    Goud (3): Dogters 0/16; seuns 4x400m; dogters 4x400m
    Silwer (1): Seuns 0/19
    Brons (3): Dogters 0/17; Dogters 0/15; seuns 0/16
TOP 15 te Bethal Uitslae: 1 Februarie 2019
  • Eindig algeheel 5de uit 38 skole
    Posisies van skole: Menlopark (1ste), Monument (2de), Curro Nelspruit (3de), ROb Ferreira (4de), Volkskool (5de)
  • 1ste plekke: M.Thompson (100m & 200m) / M. Schoeman (200m) / F. Umeh (hoogspring) / B. Erasmus (hoogspring) / K.Olwage (hoogspring) / J. Fouché (100m) / P. Kriel (100m) / J.Botha (200m) / JC van Tonder (200m) / Troepie vd Schyff (200m) / Ruan Claassens (gewigstoot)
  • 2de plekke: A. Swart (hoogspring) / R. Claassens (hoogspring) / JJ du Plessis ( verspring & 100m) / M. Schoeman (100m) / J. Botha (100m) / T. vd Schyff (100m)
  • 3de plekke: JC van Tonder (100mH) / Abigayle van As (400m) / W. Wiersma (100 & 200m) / P.Kriel (200m)
DP de Villiers: Transvalia Byeenkoms Uitslae: 1 Februarie 2019
  • Eindig algeheel 3de uit 8 skole
    Beste prestasie: Ruan Claassens, Troepie van der Schyff, JC van Tonder, Robin Thorburn, Jané Botha, Bianca Erasmus
    Posisies van skole: H/s Zwartkops 1ste / H/s Transvalia 2de en Volkskool 3de
  • Medaljes: Goud (25) / Silwer (22) / Brons (26)
Generaal Hertzog Uitslae: 18 Januarie 2019
  • FINALE PUNTESTAND
    Volkskool: 357 Punte
    H/s Standerton: 349 Punte
    Generaal Hertzog: 194 Punte
  • MEDALJES:
    Volkskool: Goud (20) / Silwer (18) / Brons (18) = 56
    H/S Standerton: Goud (20) / Silwer (15) / Brons (12) = 47
    Generaal Hertzog: Goud (3) / Silwer (10) / Brons (12) = 25

 

  • ATLETE MET PRESTASIES BO 800 PUNTE
    Ruan Claassens: Gewigstoot 0/16 (1037)
    Wian Wiersma: 200m 0/19 (805)
Interhuis Uitslae: 11 Januarie 2019

NUWE REKORDS
* Ruan Claassens (Gewigstoot en skyfwerp)
* JC van Tonder (100 en 300m hekkies
* Janca Fouché ( 100m)
* Wian Wiersma (100m)

Junior Victor Ludorum: Tristan La Grange

Junior Victrix Ludorum: Abbeygayle van As

Senior Victor Ludorum: Ruan Claassens

Senior Victrix Ludorum: Jané Botha

BESTE VELD ATLEET OOR TWEE ITEMS:
Junior Dogter: Delaine Willemse
Junior Seun: Elcher Grung

BESTE BAAN ATLEET OOR TWEE ITEMS:

Senior Dogter: Favour Umeh
Senior Seun: Ruan Claassens

Junior Dogters: Abbeygayle van As
Junior Seun: JC van Tonder
Senior dogter: Jané Botha
Senior seun: Troepie van der Schyff

BESTE ALGEHELE ATLEET OOR VIER ITEMS
Seun: Ruan Claassen (874)
Dogter: Jané Botha (788)

 

 

 

 

SPORTUITSLAE:

ATLETIEK: JUNIOR OLIMPIESE SPELE TE ARGENTINIË

Bianca Erasmus (dring deur na semi-finaal)
Kwalifiseer vir finaal (15 Oktober 2018)

ATLETIEK: TOP 20 TE NABOOMSPRUIT (12-13 OKTOBER 2018)

Eindig algeheel 13de uit 47 skole
Seuns eindig 14de met ‘n gemiddeld van 958 punte
Dogters eindig 13de met ‘n gemiddeld van 908 punte
Beste prestasies:
Ruan Claassens (1180 vir gewigstoot en 1047 vir skyfwerp) – 1ste plek
Robin Thorburn (1049 vir 400m) – 1ste plek in gewigstoot
Karel Olwage (1018 vir hoogspring) – 1ste plek
Makro skole onder ons: H/S Kemptonpark; H/S Eldoraign (beide skole is super inter A-bond skole); H/S Dr. Malan; Anker
Verloor met 2 punte teen H/S Noordheuwel (18667 en 18669) – super inter A-bond skool

Baie geluk!

 

LANDLOOP: ASA KAMPIOENSKAPPE TE PORT ELIZABETH (07 – 09 SEPTEMBER 2018)

Annericke Bornman (65ste)
Paul Steyn (74ste)
Sarien Botha (80ste)
Lindie Coetzee (90ste)
Nihann Botha (111ste)

 

SPORTUITSLAE

LANDLOOP: GAUTENG KAMPIOENSKAPPE TE SUIDERLIG HIGH (01 SEPTEMBER 2018)

0/14: Annericke Bornman (24ste)
0/15: Danielle Verwoerd (23ste) / Nkanyezi Gwebu (24ste)
0/16: Sarien Botha (41ste) / Lindie Coetzee (51ste) / Paul Steyn (19de) / Henk Pienaar (42ste)
0/17: Duhané du Plessis (29ste) / Anika Bothma (44ste)
0/18: Claudia Oosthuizen (25ste)

  • Baie geluk aan die volgende atlete wat opgeneem is in die D7–landloopspan om aan die Gauteng Landloop Kampioenskappe te Suiderlig High op 1 September 2018 deel te neem:
  • Voor LNR: Danielle Verwoerd, Sarien Botha en Claudia Oosthuizen
    2de ry LNR: Anika Bothma, Nkanyezi Gwebu en Annericke Bornman
    Agter LNR: Duhané du Plessis, Lindie Coetzee, Paul Steyn en Henk Pienaar
  • LANDLOOP: D7- EN D8-KAMPIOENSKAPPE TE VUT (25 AUGUSTUS 2018) – TIEN ATLETE KWALIFISEER VIR GAUTENG KAMPIOENSKAPPE – BAIE GELUK!
  • 1ste: Paul Steyn (0/16) / Sarien Botha (0/16)
    2de: Annericke Bornman (0/14) / Nkanyezi Gwebu (0/15) / Duhané du Plessis (0/17)
    3de: Anika Bothma (0/17) / Claudia Oosthuizen (0/18)
    4de: Danielle Verwoerd (0/15) / Henk Pienaar (0/16)
    5de: Lindie Coetzee (0/16)
  • SPORTUITSLAE
  • LANDLOOP: FINALE PUNTESTAND 2018
  • * Skool eindig algeheel 4de uit 11 skole
    * Dogters eindig algeheel 2de
    * Seuns eindig algeheel 7de
    * Individueel: Algehele posisie
    0/14: Annericke Bornman (3de)
    0/15: Nkanyezi Gwebu (3de)
    0/16: Paul Steyn (3de)
  • Baie geluk aan al ons Volkies!
  • SPORTUITSLAE: LIGA-BEPALING TE DICK FOURIE STADION (20 AUGUSTUS 2018)
  • Dogters
    0/14: Annericke Bornman (3de)
    0/15: Nkanyezi Gwebu (2de)
    0/17: Anika Bothma (4de) / Zhané McClintock (7de)
    0/18: Claudia Oosthuizen (4de)
  • Seuns
    0/16: Paul Steyn (3de) / Henk Pienaar (7de)
  • * Junior dogters behaal ‘n algehele 3de plek
    * Seniors dogters behaal ‘n algehele 3de plek
    * Gekombineerde junior en senior dogtersspan behaal ‘n 2de plek.
  • Baie geluk!
  • SPORTUITSLAE
    LANDLOOP: LIGA-BEPALING TE PHOENIX HIGH (30 JULIE 2018)
  • Dogters
    0/14: Annericke Bornman (3de) / Zabeth Breytenbach (10de)
    0/15: Danielle Verwoerd (3de) / Nkanyezi Gwebu (4de)
    0/16: Lindie Coetzee (9de)
    0/17: Anika Bothma (4de)
    0/18: Claudia Oosthuizen (4de)
  • Seuns
    0/14: Nihann Botha (8ste)
    0/16: Paul Steyn (3de) / Henk Pienaar (6de)
  • Baie geluk!
  • SPORTUITSLAE:
    ATLETIEK: AFRIKA-KAMPIOENSKAPPE (14-30 JULIE 2018) TE ALGERIË. PUIK PRESTASIES – BAIE GELUK!
  • 1 ste: Bianca Erasmus (hoogspring)
    9 de: Karel Olwage (hoogspring)
  • Baie geluk aan Danielle Verwoerd wat ‘n brons medalje verwerf in die 400m (atletiek) en Jandré Moll wat 6 goue- en 3 brons medaljes los swem tydens die Tri-Color Games in Italië (04 – 16 Julie 2018).

  • SPORTUITSLAE:
    ATLETIEK: SENTRAAL AFRIKA KAMPIOENSKAPPE (25-26 APRIL 2018) – 17 LANDE

    1ste – Bianca Erasmus
    3de – Karel Olwage

    Puik Prestasie – baie geluk!

    Karel en Bianca 2018

    ATLETIEK: OPGENEEM IN SA-JUNIORSPAN – BAIE GELUK!

    Karel Olwage (Seuns 0/17 – hoogspring)
    Bianca Erasmus (Dogters 0/17 – hoogspring)