Volkieland
Facebook Feed

2 days ago

Volkies Heidelberg

Baie geluk aan die nuwe VR vir 2020. Ons glo en vertrou dat julle alles tot die beste van julle vermoë sal doen en suksesvol sal wees.
Baie sterkte!
In alfabetiese volgorde:
DOGTERS:
Botha Sarien
Botha Zoë-Luise
Coetzee Lindie
Erasmus Bianca
Fourie Obelya
Hartley Hannelise
Horn Jolene
Reinecke Andri
Senekal Menishca
Te Baerts Tonia
van Schalkwyk Kate
van Tonder Ellané
van Zyl Beulha
Viljoen Moenice
Vorster Jeané
SEUNS
Aveling Janco
Baird Ethan
De Wet Wessel
Du Plessis JJ
Du Plessis Francois (Duppie
Horak Calvin
Malgas Frederick
Mulder Jasper
Muller Richard
Olwage Karel
Pienaar Henkie
Pretorius JP
Strydom Janiel
Uys PG
Viljoen Ulrich
See MoreSee Less

View on Facebook

2 days ago

Volkies Heidelberg

Foto’s van ons netbaldogters in aksie tydens fast 5 wedstryde. Baie dankie aan Heidi van der Westhuizen vir die neem van die foto’s. See MoreSee Less

View on Facebook

2 days ago

Volkies Heidelberg

Baie geluk aan die volgende landloop atlete wat kwalifiseer om aan die D7- landloopkampioenskappe deel te neem op 24 Augustus 2019 te Phoenix.
LNR: Lindie Coetzee, Danielle Verwoerd, Michael Doubell, Nkanyezi Gwebu, Henk Pienaar, Eugene Botha, Annericke Bornman en Claudia Oosthuizen
See MoreSee Less

View on Facebook

My School

Doen aansoek vir jou MySchool MyVillage MyPlanet-kaart.
Dis gratis! Kry die kaart en begin om ‘n verskil te maak. Of skakel 0860 100 445 om aansoek te doen
MySchool_logo

SPORTHOOF MNR. NEELS DE VILLIERS neelsdv@volkies.co.za

SPORTHOOF
MNR. NEELS DE VILLIERS
neelsdv@volkies.co.za

MNR. DAAN MARX HOKKIE-HOOF daan@volkies.co.za

MNR. DAAN MARX
HOKKIE-HOOF
daan@volkies.co.za

 

Baie geluk aan Marla Pieterse, Nikita Bannister en Abbey Goodes wat in 0/14- en 0/16 ECHS uitnodigingspanne opgeneem is om in September na Holland te toer

Baie geluk aan Lesedi Motholo wat opgeneem is in die Oos-Gauteng 0/18 A Hokkiespan en Dannique Pienaar wat in die Oos-Gauteng 0/16 B span opgeneem is.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HOKKIEDATUMS 2019

Neem kennis dat die datums onderhewig is aan verandering

PUK REEKS

  • 2 Maart 2019 vs Marais Viljoen (Tuis)
  • 9 Maart 2019 vs Hoërskool Hugenote (Weg)
  • 6 April 2019 vs Hoërskool Lichtenburg (Tuis)
  • 13 April 2019 – kwartfinaal @ Hoërskool Zwartkops
  • 27 April 2019 – semi-finaal
  • 1 Mei 2019 – Finaal te Hoër Volkskool Potchefstroom

OOS-GAUTENG LIGA BEPALINGS

  • 4 April 2019 teen H/s Delmas (Weg)
  • 11 April 2019 teen Alberton Hoër (Tuis)
  • 17 April 2019 teen H/s Dinamika (Weg)
  • 25 April 2019 teen Die Anker (Tuis)
  • 2 Mei 2019 teen H/s Stofberg (Weg)
  • 9 Mei 2019 teen H/s Brandwag (Tuis)
  • 20 – 25 Mei 209 Kwart-finale
  • 27 Mei – 1 Junie 2019 Semi-finale
  • 3 – 8 Mei 2019 Finale

HOKKIEPROGRAMME 2019

SPORTUITSLAE 2019

  • Hokkie 13 Julie 2019
    Oos-Gauteng finaal
    16 A verloor 0-1 teen H/s Delmas

 

  • OOS-GAUTENG SEMI-FINAAL 8 JUNIE 2019
    1ste span verloor 2-4 teen H/s Alberton
    16 A wen 2-0 teen die Anker – Kwalifiseer vir Noordvaal Kampioenskappe. Baie geluk!
    14 A verloor 0-3 teen H/s Dinamika

 

  • 31 Mei – 1 Junie 2019
    OOS-GAUTENG – KWARTFINAAL
    1 ste span wen 2-0 teen H/s Dinamika
    16 A wen 7-0 teen Alberton High
    15 A verloor 1-2 teen Die Anker
    14 A wen 1-0 teen Edenvale High

 

  • Hokkie: Oos-Gauteng liga-bepaling teen H/s Dinamika

1ste span wen 3-0
2de span wen 1-0
16 A wen 1-0
15 A verloor 0-6
14 A wen 2-1

  • HOKKIE: Oos-Gauteng liga teen H/s Brandwag 9 Mei 2019

1ste span speel gelykop 1-1
2de span verloor 0-2
0/16 A wen 4-0
0/15 A verloor 0-2
0/14 A wen 4-1

  • HOKKIE Oos-Gauteng liga vs H/s Stoffberg 2 Mei 2019

1ste span wen 2-0
2de span verloor 0-2
0/16 A wen 6-0
0/15 A wen 1-0
0/14 A wen 4-1

 

  • Hokkie ligabepaling teen H/s Alberton 11 April 2019

1ste span speel gelykop 3-3
2de verloor 1-2
16 A wen 7-0
15 A verloor 2-4
14 A wen 5-0

NWU PRESTIGE REEKS

  • NWU PRESTIGE SUPERREEKS FINAAL 1 Mei 2019

1ste span wen 1-0 teen H/s Zwartkop (eindig 7de)
2de span speel gelykop teen H/s Jeugland (eindig 13de)
16 A wen 1-0 teen H/s Hugenote (eindig 9de)
16 B speel gelykop 1-1 teen H/s Noorheuwel (deel 1ste plek met Noordheuwel) Baie geluk!
15 A verloor 1-2 teen Wesvalia (eindig 16de)
14 A wen 1-0 teen Randburg (eindig 13de)
14 B wen 3-2 teen Potch Gimnasium (eindig 13de)

  • KWARTFINALE 13 April

1ste span verloor 0-5 teen H/s Middelburg
2de span verloor 0-1 teen H/s Wesvalia
0/16 A wen 4-0 teen H/s Randburg
0/16 B wen 5-0 teen H/s Middelburg
0/15 A verloor 0-4 teen H/s Zwartkop
0/14 A verloor 1-2 teen H/s Wesvalia
0/14 B verloor 1-2 teen H/s Wesvalia

  • 6 April 2019 vs Lichtenburg

1ste span verloor 0-9
2de span verloor 0-6
0/16 A speel gelykop 1-1
0/16 B wen 1-0
0/15 A verloor 1-11
0/14 A verloor 0-8
0/14 B verloor 0-3

  • 9 Maart 2019 teen Hugenote
1ste span wen 3-2
2de span verloor 0-3
0/16 A speel gelykop 1-1
0/16 B wen 2-0
0/15 A verloor 0-8
0/14 A verloor 1-3
0/14 B verloor 0-6
  • 2 Maart 2019 vs Marais Viljoen

* 1ste span speel gelykop 0-0
* 2de span speel gelykop 1-1
* 0/16 A verloor 1-2
* 0/16 speel gelykop 0-0
* 0/15 A verloor 0-5
* 0/14 A speel gelykop 0-0
* 0/14 B wen 2-1